Volám sa Max. Volajú ma tiež Maxík, Maxi a ked som občas neposlušný tak Maximilán. Som West Highland White teriér čiže westík. Narodil som sa 29.2.2008


Celá naša rodina má rada zvieratá. Vždy sme túžili po psíkovi. Ja aj manžel, ale deti boli malé a stále sme neboli rozhodnutí, či je správne mať psíka v byte. Nakoniec prišiel deň D, kedy sme si povedali,  ÁNO! Chceme mať psíka i keď v byte! A tak k dvom andulkám Pipovi  a Adamovi a akváriovým rybičkám pribudol aj westík Max.

Najskôr sme sa rozhodovali, aké plemeno by sme si zaobstarali. Na výber mal každý z nás niečo: bišon, čivava, yorkshire, westík, labrador.

Zvíťazil v hlasovaní westík. Pri prezeraní obrázkov a fotiek tohoto plemena nás očaril hlavne svojim šibalským výzorom a taktiež svojou nádhernou strapatou hlavou v tvare chryzantémy. Zároveň to bola pre nás aj výzva. Zvládnuť dominantnú povahu westíka.

Po viac ako roku som nielen ja, ale celá moja rodina do Maxíka zbláznená. Sme radi, že ho máme. Je  milý, hravý, poslušný ale dominancia stále pulzuje v každej jeho bunke tela.


Prvá noc v novom domove

Prvú noc v novom domove bol Maxík každé 2 hodiny hore, kňučal a chcel ísť za nami do spálne. Samozrejme som to nedovolila. Ja a pes v spálni a nedajbože ešte v posteli??

Po pár dňoch som na moje nie úplne zabudla. Max si nás podmanil všetkých. Spáva s nami nielen v spálni, ale aj v posteli...:-))

Kŕmenie

Ako maličký mával veľké problémy so žalúdkom. Skúšali sme rôzne typy granúl a skoro zo všetkých zvracal. Až do 6 mesiaca musel jesť špeciálne diétne granule. Potom sme prešli na granule s kuracím a jahňacím mäsom a tie mu už robia dobre.

Venčenie

Odo dňa ako sme si Maxíka kúpili sme s ním chodili pravidelne von na venčenie, aby sa naučil svoje potreby robiť vonku. Bolo to zo začiatku dosť náročné, pretože sme s ním chodili von najsôr každú pol hodinu. V noci každé 2 hodiny. Chodila som do práce totálne vyčerpaná. Už som si myslela, že sa to snáď ani nenaučí. Po 6 týždňoch behania von sa dostavili výsledky!! Už TO robil hlavne vonku i keď sa mu nejaká tá nehoda stala občas aj doma. Maxík od svojich 3 mesiacov robí svoje potreby už iba vonku.